Webdesign illusivedesign.cjb.net
Administrace www.quip.cz

Last update:
13.4.2009Kroužek

Díky pochopení vedení základní školy Vsetín-Trávníky na této škole funguje pro žáky základních škol modelářský kroužek rádiem řízených modelů automobilů. Členové kroužku, kteří se pravidelně schází každý čtvrtek od 14:30 do 16:00 v tělocvičně školy si v této době mají možnost zajezdit po vytyčené trati s rádiem řízeným modelem automobilu a své zlepšující se výsledky si můžou porovnávat během měřených jízd. Modelářský kroužek během zimní sezóny pořádá několik závodů, na kterých si členové kroužku doopravdy prověří své řidičské umění.

Rallye 1:18
Tato kategorie, společně s kategorií SLALOM (viz. pravidla 1:18 - obecné), se výborně hodí pro modelářské kroužky RC aut, protože pro celý kroužek stačí jedno auto, jedna RC souprava a není podstatné, jestli jsou v kroužku 3 členové nebo členů 20.
Pravidla:
jsou velmi jednoduchá a dají se snadno přizpůsobit potřebám pořadatele. Trať by měla mít minimální šířku 0,7m, počet kol pro jednu jízdu (RZ) se určí tak, aby čas jízdy byl přibližně v rozmezí 1 - 1,5 minuty. Při minutí vytyčovacího prvku se připočítává 5 trestných sekund, při nedojetí RZ nebo nenastoupení na start, se závodníkovi zapíše čas nejpomalejšího jezdce +5s. Maximální doba na projetí RZ se rovná dvojnásobné délce času nejrychlejšího jezdce +5s. Pokud závodník tento čas překročí, opraví se mu ve výsledkové listině výsledek tak, jako kdyby tuto RZ nedojel. Jedna RZ se jede po směru hodinových ručiček, druhá proti směru hodinových ručiček. Minimální počet RZ pro závod je 4 a pořadí se určí součtem všech RZ. Jakýkoliv trénink před jízdou RZ je na trati zakázán. Závodníci by měli být seřazeni podle výkonnosti, první startují nejpomalejší, nakonec ti nejrychlejší, čímž se soutěž stane atraktivnější a výrazně se eliminuje možnost týmového taktizování. Pro každou RZ může pořadatel udělat na trati jakékoliv změny. Závodník může svůj model řídit odkudkoliv, nasazovat si jej musí sám bez cizí pomoci.Hlavní sponzor modelářského kroužku:


....................................... ....................................... .......................................